Chillogram

Chillogram
  PEAK RECORDS
  Compilation
  Chillogram
  2005

   1. Quanta
   TRIPSWITCH
   2. Sevdah
   ATRIOHM
   3. Welcome
   ET KICKBONG
   4. Desert Fractals
   FLOOTING GROOVES
   5. Nilos Dub
   PALYRRIA
   6. Purple
   THE PEAKING GODDESS COL.
   7. Ocean Kingdom
   HOL BAUMANN
   8. 8-6 Tumor Park
   KALI-FROGZ
   9. The Emerald Tablets
   DYMONS
   10. Forest Picnic
   LUCID PICNIC
   11. Rainbow Ship
   MASTER MARGHERITA
   12. Hibernation
   SYNC24
   13. Weightless
   MASTER MARGHERITA

______________________________

„Thirteen tracks of pure delight bound to please all lucky ears and souls. An audio journey through oceans and forests, mountains and deserts, watching constellations and riding supernovas…”

Natura nie jest ponura. Jeśli jeszcze się o tym nie przekonaliście, macie ku temu doskonałą okazję. Moja recepta na przesłuchanie tego albumu to: standardowo polecam słuchać tego rodzaju muzyki na łonie natury, najlepiej o poranku, a już do osiągnięcia pełni szczęścia radzę wyciągnąć się wygodnie w hamaku, założyć słuchawki i zamknąć oczy.

The trip has just begun..

Zaczyna się nieciekawie, nadciągają chmury od północy, słońca już prawie nie widać, wiatr delikatnie targa moje włosy. Pierwsze krople deszczu uderzają o moją twarz. Wyciągam przed siebie dłoń, widzę jak częstotliwość, z jaką uderzają w nią krople deszczu, wzrasta. Na szczęście przestało wiać. Stoję i moknę. Przypominają mi się czasy dzieciństwa, kiedy nigdy nie uciekałem przed deszczem,; gdzieś w głowie słyszę słowa mamy „jak zmokniesz, to urośniesz” – urocze. Fajnie tak czasem zmoknąć. Czuję, jak woda spływa po mnie strumieniami. Trawnik, na którym stoję, zamienia się w błotniste pole, po którym całkiem przyjemnie się brodzi. Światło! To promienie słońca przebijają się przez chmury. Pięknie to wygląda. Cała gama kolorów, jaką tworzą promienie przecinające strugi deszczu. Niezwykła ulotność chwili. Pada już coraz mniej. Właściwie tylko kropi. Powietrze jest teraz takie czyste. Jak przyjemnie wziąć głęboki wdech. Chmury coraz szybciej się rozstępują, ustępując miejsca ogromnej świetlistej, złotej kuli. Widać, jak ziemia oddycha. Czuję, jak słońce ogrzewa moje ciągle mokre od deszczu ręce. Bardzo przyjemne uczucie. Trawa, drzewa, krzewy wszystkie jakieś bardziej zielone, obmyte, mieniące się teraz w słońcu. I te dźwięczące w uszach dzwoneczki, flety oraz najróżniejsze odgłosy natury, takie jak śpiew ptaków, czy szum wiatru sprawiają, że zatracam orientację, czy słyszę je w słuchawkach, które ciągle mam w uszach, czy to rzeczywiste odgłosy otaczającego mnie świata.

Bardzo przyjemna chill’owa podróż przez szumiące oceany, słoneczne łąki, szamańskie wioski, ale i mroczne dżungle, góry podczas ulewy czy burze na pustyni. Jednym słowem mnóstwo odgłosów natury doskonale wkomponowanych w piękne, monotonne i delikatne brzmienie. Słuchając jej po raz pierwszy, nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia…. Może za mało skupiony byłem na wsłuchaniu się w całość, ale słuchając jej po raz drugi, uznałem, że jak najbardziej wskazane będzie włączenie przycisku „repeat all” w moim cd playerze!
______________________________

7 / 10
Marion