Psysutra

English / Polish version

Psysutra
  WHERE: Katowice
  WHAT: psychedelic
  ALBUM: może kiedyś…
  PARTY: kilka
  LIKE: oldschool / modern
  DISLIKE: vixa
  PRIVATELY: troll na psytrance.pl
  CONTACT:
  E-mail

______________________________
Pod pseudonimem Psysutra ukrywa się urodzony w 1989 roku Łukasz Wiącek. Psysutra podróż w głąb elektroniki rozpoczął w 2004 roku od Detroitowskich klasyków techno, stopniowo poznając odmienne gałęzie muzyki elektronicznej takie, jak: ambient, IDM czy psytrance. Pierwszym numerem psybientowym, jaki usłyszał, był dubowy remiks „Solstice” Hallucinogena. Pomimo że na samym początku (od 2007 roku) jego produkcje skupiały się na nurcie psychedelic trance, Psysutra zaczął doceniać magię wolniejszych kawałków i postanowił czynić pierwsze kroki ku ich zgłębianiu. W jego wykonaniach można doszukać się wpływów najlepszych (zdaniem Łukasza) producentów chilloutu i nie tylko. Są to m. in.: CBL, Shpongle, Healer, Drexciya, Astral Projection etc.

Psysutra przez znajomość z kuzynem zaczął słuchać rozmaitych odmian techno reprezentowanych m.in. przez Jeffa Millsa, Blake Baxtera, Dave’a Tarridę, Cristiana Vogela, Drexciya’ę oraz innych stylów reprezentowanych głównie przez AFX i Kraftwerk. Jego przygoda z psychedelic trance zaczęła się od utworu „Elation Station” Infected Mushroom. Kolejnymi krokami było zapoznanie się z dorobkiem producentów takich, jak: X-Dream, Astral Projection, Koxbox, Hallucinogen, Miranda, Goa Gil. Zakochał się bez pamięci w oldschoolowych, analogowych dźwiękach, a zwłaszcza kwasie TB-303, znanych wcześniej z produkcji technicznych. W tym samym roku zapadła decyzja, aby uczestniczyć w tworzeniu historii muzyki goatrance jako MindHunter (MH). Na początku 2008 Łukasz z dwoma przyjaciółmi założył formację Psysutra, która po kilku miesiącach przekształciła się w jego solowy projekt. Psysutra pracuje nad wyrazistością stylu swoich produkcji pierwotnie opartych o oldschool pokroju AFX i innych wykonawców z lat 90-tych. Poza oldschoolem inspiracjami dla Łukasza są również starożytne cywilizacje z naciskiem na Amerykę Łacińską, atmosferyczny drum’n’bass, filmy sci-fi oraz eksperymentalne formy muzyczne.
Cechami charakterystycznymi dla stylu Psysutry są głównie przesterowane i wściekłe dźwięki TB-303, kryształowe brzmienia SH-101, perkusje klasycznych automatów TR oraz złożone tekstury. Z muzyką Psysutry możecie zapoznać się na jego profilu w serwisie Soundcloud.
______________________________