Asura – Life 2

English / Polish version

Asura - Life 2
  ULTIMAE RECORDS
  Asura
  Life 2
  2007

   1. Golgotha
   2. Back to light
   3. Galaxies part one
   4. Celestial Tendencies
   5. The Prophecy
   6. Five Lines
   7. Life 2
   8. Galaxies part two
   9. Butterfly Fx
   10. La chanson de carla

______________________________

Składniki: 0,5kg trance’u, 200g downtempo, 1kg chillu, 1kg ambientu.

Bierzemy ogromny pojemnik, do niego wrzucamy po kilogramie chillu i ambientu, dobrze mieszamy, aż powstanie zwarta konsystencja. Następnie dodajemy dwieście gram downtempo i pół kilograma trance’u. Wszystko razem dodajemy do już wcześniej zmiksowanego chillu z ambientem. Teraz pozostaje nam wszystko ugnieść w jedną całość. Dodajemy szczyptę tribalnych wstawek, bezgranicznej ciszy, etnicznego brzmienia i wkładamy do pieca. Po godzinie, siedemnastu minutach i trzydziestu siedmiu sekundach otrzymujemy gotowy wyrób. Sprawdźmy, jak smakuje Asura – LIFE2.

Lodowaty, czarujący, pełen energii, emocji – tymi słowami możemy opisać wręcz epicki utwór rozpoczynający ten album. GOLGOTHA, bo o niej tu mowa, zabierze nas w sam środek wielkiej bitwy; otoczeni armią żołnierzy staniemy do ostatecznej rozgrywki. Świetny początek albumu. Rozpoczyna się powoli, ale z każdą sekundą nabiera mocniejszego uderzenia. BACK TO LIGHT, bo o nim tu mowa, to utwór pełen wytwornych melodii, rytmicznego beat’u i zaskakująco szybko zmieniającej się atmosfery. Z GALAXIES PART ONE wcześniej spotkaliśmy się na składance OXYCANTA, lecz tym razem mamy przyjemność posłuchać bardziej przestrzennej wersji tego utworu, która obfituje w głęboką, wręcz boską atmosferę. Delikatny beat, lekko słyszalny wokal w tle pozwala nam na swobodną wędrówkę po przestworzach. CELESTIAL TENDENCIES to utwór głównie opierający się na silnym, płynnym uderzeniu, wprowadzający nieprzerwaną i wytworną atmosferę. Wręcz bezbeatowy THE PROPHECY zabiera nas w majestatyczną, długą, ambientową wędrówkę. Pełno tu pozytywnej energii, a wszystko za sprawą spokojnego i delikatnego klimatu, który panuje w tym kawałku. Świetny, damski wokal komponujący się z etnicznymi dźwiękami pozwoli nam na solidny odpoczynek. FIVE LINES to łagodna i relaksująca wędrówka po ambientowych przestworzach. Delikatnie plumkający beat nadaje utworowi szczególnego charakteru. Tytułowy utwór LIFE2 to dawka agresywnego beat’u połączonego ze świetnym, kobiecym głosem. Typowy akumulator naszych umysłów. GALAXIES PART TWO to znów mistyczna i niebiańska podróż w świat dotąd nam nieznany. Przez pełne dziesięć minut mamy okazję zobaczyć wszystko to, co dotąd żyło tylko w naszej wyobraźni. BUTTERFLY FX to utwór przenoszący nas na terytorium beat’u. Cała gama pozytywnej energii, wyszlifowany dźwięk, sporadyczne etniczne odgłosy wprowadzą nasze ciało w pozytywne wibracje. LA CHANSON DE CARLA zakończy naszą podróż. Piękna melodia połączona ze wspaniałym wokalem pozwala zakochać się w tym utworze.

Potężna dawka różnorodności zawarta w jednym małym krążku. Album dojrzały i dopracowany do perfekcji. Fantastyczna podróż poprzez epickie, downtempowe, ambientowe, lekko transowe kawałki, budujące raz za razem wyśmienitą atmosferę. Jak więc smakowała nowa Asura? Niebo w gębie!!
______________________________

9 / 10
Tofik