Yarn – Magic Planet

English / Polish version

Yarn - Magic Planet
  PSYLIFE RECORDS
  Yarn
  Magic Planet
  2014

   01. Ancient Seeds
   02. Hold In Motion
   03. Magic Planet

______________________________

Węgierski Psy Life Music to dość znany label na rynku, przede wszystkim w kręgach muzyki o nieco szybszym tempie, jednak od niedawna możemy wsłuchiwać się w jego wolniejszą odsłonę – wszystko za sprawą duetu Yarn. Pierwszy raz Ferenc i Nandor dali o sobie znać w 2013 roku za sprawą abumu YARNIA, a nieco później przyszła pora na dwie kolejne EP’ki. Z takim właśnie dorobkiem zakończył się rok ubiegły dla węgierskiego duetu. Obecny, 2014 rok to jak na razie jedna pozycja, a mianowicie kolejna EP’ka w ich dyskografii – MAGIC PLANET.

W skład najnowszej EP’ki weszły trzy utwory, które zostały utrzymane w podobnym stylu. Początkowe sekundy to powolne rozkręcanie i czekanie na punk kulminacyjny, który następuje gdzieś w połowie każdego kawałka. To, co charakteryzuje każdy utwór, to utrzymanie go w dość mocno psychodelicznej konwencji, podpartej hipnotyzującą i wibrującą atmosferą. Trzeba przyznać chłopakom, że potrafią budować napięcie, a wyczekiwanie na zwieńczenie dzieła przychodzi z wielką przyjemnością. Nic dodać, nic ująć, EP’ka jest naprawdę świetna i idealna do domowego, wieczornego chillowania. Jest tylko jeden minus, nawet jak na EP’kę, jest ona dla mnie zbyt krótka. Jeden, może dwa utwory więcej spowodowałyby, że uczucie niedosytu nigdy by się nie pojawiło.

Yarn i ich MAGIC PLANET w magiczny sposób przeprowadzają nas po swoich muzycznych fantazjach i bez wątpienia pochłaniają naszą uwagę w każdym stopniu. Dobrze, że mamy wyobraźnię, bo możemy sobie tutaj nieźle poszaleć.
______________________________

7 / 10
Tofik