Wider Horizons

Wider Horizons
  DRAGONFLY RECORDS
  Compilation
  Wider Horizons
  2004

   1. Silver (Ott remix)
   TRIPSWITCH
   2. Last Summer Dub (Abakus remix)
   DRUM DRUID
   3. Manakhana (Youth remix)
   NADA
   4. Tiger Moon (Vatos Locos remix)
   UNITED STATES OF LOVE
   5. Elephant Trax (Vibrasphere mix)
   KUMBA MELA EXPERIMENT
   6. Escape from Tulse Hell
   OTT
   7. Earthgarden (Abakus remix)
   NADA

______________________________

Liquid Sound Design młodszy twór Dragonfly Records, stworzony z myślą o tych, którzy lubią zasiąść spokojnie w fotelu, poleżeć na polance, a co najważniejsze dla tych, którzy lubią oddać się fali downbeat’owych oraz eksperymentalnych dźwięków. WIDER HORIZONS to m.in: Ott, Kumba Mela Experiment, Tripswitch i wiele, wiele więcej … So let’s go!

Ott – to jego remix rozpoczyna naszą podróż po WIDER HORIZONS, a przy okazji nadaje nowego znaczenia dla kawałka SILVER. Smukłość, gracja w połączeniu z głęboką linią basową nadają temu utworowi niepowtarzalnego jak dotąd charakteru. Zakręcona melodia idealnie współpracuje z ogromną ilością eksperymentalnych dźwięków, tworząc przyjemną, a zarazem tajemniczą atmosferę.

LAST SUMMER DUB – owiany tajemniczością od pierwszej sekundy. Tajemniczość, która z każdym jednym muśnięciem beat’u narasta, staje się coraz bardziej mroczna. Abakus w swoim remix’ie wprowadza nas w subtelną oraz hipnotyczną atmosferę, która będzie nam towarzyszyć przez pełne siedem minut. Tak jak poprzednik zaskoczy nas sporą ilością głębokich i eksperymentalnych dźwięków, które na długo pozostaną w naszych głowach.

MANAKHANA – długi, nieprzerwany beat, tym Youth chce nas wprowadzić w wibracyjny świat chillout’owego relaksu. Ogromna ilość elektronicznych, a czasami wręcz pozaziemskich dźwięków nadaje całkiem nowe oblicze temu kawałkowi, którego mogliśmy w oryginale posłuchać na kompilacji BUTTERFLY DAWN. Zabawa Youth’a gitarą basową oraz akustyczną dała tutaj niesamowity efekt, pozostawiając ślad w naszej wyobraźni na zawsze.

United States of Love aka Youth’s TIGER MOON – utwór wypromowany dzięki kompilacji YOUTH IN DUB, lecz tym razem za sprawą Vatos Locos, mamy do czynienia z czymś niesamowitym. Powolny, „cieniutki”, narastający dźwięk pobudza nas do aktywnego chill’owania. Szybki beat, porywa nasze ciało do lekkiego falowania wśród ogromnej ilości otaczających nas uśmiechniętych buziek. Jeśli ktoś z Was nie lubi tylko i wyłącznie błogiego i leniwego relaksu remix Vatos Locos jest dla Was.

Kumba Mela Experiments w połączeniu z Vibrasphere – oj to naprawdę rewolucyjny eksperyment. Długi początek, przeplatany oryginalnością Kumba Meli oraz delikatnością ze strony Vibrasphere. Warto jednak czekać, by zostać uderzonym świetnymi samplami wokalnymi zmieszanymi z głębokim beat’em. Dźwięki orientalnych instrumentów w tle, późniejszy lekki beat, chwytliwa melodia, to wszystko wprowadza nas w inny wymiar. Atmosfera stworzona przez Vibrasphere staje się tutaj niepowtarzalna i ponadczasowa.

ESCAPE FROM TULSE HELL – tym razem Tripswitch zamienia się miejscami z Ott’em i pozwala sobie nadać nowego brzmienia ESCAPE FROM TULSE HELL. Intensywne, lecz bezbeat’owe rozpoczęcie, z sekundy na sekundę przeradza się w dub’ową podróż. W tle usłyszymy tribal’owe dźwięki, które nadają jeszcze więcej świeżości atmosferze tu panującej. Lekka i przyjemna melodia, rastafariański wokal, słodkie dźwięki – jeśli miałbym wybrać chillout na plażę, to na pewno w słuchawkach co jakiś czas pojawiałby się Tripswitch i jego remix.

Na sam koniec raz jeszcze Abakus, który tym razem postanowił nadać nowego brzmienia kawałkowi EARTHGARDEN. „Sun, love, peace and chillout” te słowa pewnie każdy z Was zna bardzo dobrze, a ja powiem tylko tyle, że one wystarczą, aby poczuć to, co dzieje się w tym utworze.

Kolejny raz, i pewnie nie ostatni, udało mi się wrócić parę lat wstecz i znaleźć album, który skrywa w sobie ogromną ambient’owo – chillout’ową moc. Polecam każdemu, kto choć raz chce aktywnie spędzić czas przeznaczony na odpoczynek.
______________________________

8 / 10
Tofik