Asura – Afterain EP

English / Polish version

Afterain EP
  SOUNDMUTE RECORDINGS
  Asura
  Afterain EP
  2008

   1. Afterain
   2. Planisphere 7 (Part One)

______________________________

Asura to termin odnoszący się do istoty „poszukującej mocy”, „spragnionej mocy”. Powiązany jest także z awestyjskim terminem ahura – dobry bóg – „boska mądrość”. W hinduizmie i buddyzmie to potężne i złe istoty, przeciwnicy dew. Dla świata psybient’u zaś, Asura to głównie Ultimae Records i Charles Farewell.

Albumy takie, jak: CODE ETERNITY, LOST EDEN czy LIFE2 zasługują na miano kultowych i niepowtarzalnych. Rozpoznawalne dźwięki, snujące się kolorowe pejzaże, hipnotyczne fantazje, niezapominanie wrażenia. Tym wszystkim raczy nas Asura. Jednym z ostatnich dokonań Charles’a jest „cyfrowa” EP’ka wydana przez chorwacki label Soundmute Recordings. AFTERAIN to pozycja, w której skład wchodzą dwa krótkie, ale dopracowane do maksimum utwory. Tytułowy AFTERAIN to powoli zapalająca się bomba ambient’owa. Lekki i przyjemny powiew wiatru zabiera naszą spragnioną duszę w wyimaginowany przez nas samych świat. Możemy tutaj swobodnie odpocząć, zapomnieć o problemach, rozmarzyć się. Każdy z nas może napisać tutaj „swoją własną historię”. Numer dwa to PLANISPHERE 7 (PART ONE). Tu znajdziemy sporą dozę tajemniczości i lekko mroczny klimat. Ciekawy i mistyczny wokal nada utworowi charakterystycznego i przenikliwego brzmienia. Szybszy i stanowczy beat zaś będzie podrywać nasze nogi do lekkiego przytupu.

Te dwie krótkie produkcje to zdecydowanie za mało, jak na możliwości Asury. Chciałoby się powiedzieć – chcemy więcej! Zdecydowanie. Sama EP’ka to na pewno nie lada gratka dla psychill’owych maniaków. Polecam.
______________________________

7 / 10
Tofik