Yoga Mantra – Yoga Mantra

Yoga Mantra - Yoga Mantra
  AVATAR RECORDS
  Yoga Mantra
  Yoga Mantra
  2008

   1. Yoga Mantra
   2. Shakti Is Calling
   3. Fountain Of Youth

______________________________

YOGA – rodzaj ćwiczeń stosowanych zarówno w buddyzmie, jak i jedna z podstawowych doktryn hinduizmu. To jednak nie tylko zwykłe ćwiczenia, yoga zajmuje się zależnościami między ciałem a duszą, umysłem a świadomością. Od zarania dziejów człowiek łączył się z naturą poprzez yogę. Godzinne medytacje nie tylko uspokajały i pozwoliły wyciszyć nasze umysły, ale często przenosiły w inny świat lub pozwalały na kontakt z nieobecnymi. MANTRA – to stosowana w buddyzmie i hinduizmie święta sylaba, która jest nieodzownym elementem praktyk duchowych. Jej powtarzanie ma pomóc w opanowaniu umysłu, zaktywizowaniu określonej energii, uspokojeniu, oczyszczeniu go ze splamień. Najsławniejszą i najważniejszą w religii wedyjskiej jest mantra Om. Przykładową i bardzo popularną mantrą do Shiwy jest mantra Om Namaha Shiwaya, a najpopularniejszą mantrą do medytacji jest mantra yogi.

W kwietniu 2008 roku Avatar Records wypuszcza album, który ma spełniać rolę pomocnika i przewodnika po medytacjach. YOGA MANTRA to muzyka, która powinna być wykorzystywana podczas uprawiania yogi; pomaga ona w koncentracji, wyciszeniu i odcięciu się od 'naszego’ świata. Na płycie, mimo że znajdziemy tylko trzy kawałki, to ich odpowiedni czas trwania na pewno pozwoli na maksymalne wyciszenie. Utrzymane są one w podobnym relaksującym klimacie, a słuchając ich, naprawdę można się 'zamyślić’. Jak informuje nas nadruk w dolnej części okładki, YOGA MANTRA to muzyka przeznaczona do głębokiej medytacji i osiągnięcia pełnego relaksu. I to naprawdę działa. Oczywiście trzeba stworzyć sobie odpowiednie do tego warunki. Wiadomo, że trudniej nam się odprężyć w zatłoczonym tramwaju, jadąc do pracy. Dlatego polecam słuchać tego albumu w odpowiednich warunkach (myślę, że każdy potrafi je sobie odpowiednio stworzyć).

Oceniłem płytę na 7, choć przyznam trudno mi było taką właśnie ocenę wystawić. Płyta bardzo różni się od wielu innych, które dane mi było słyszeć. Ma naprawdę specyficzny i unikatowy klimat. Charakterystyczny dla sklepów indyjskich, bo właśnie te jako pierwsze przyszły mi na myśl, słuchając tego albumu. Myślę jednak, że 7 to bardzo dobra i sprawiedliwa ocena, bo YOGA MANTRA na pewno na tyle zasługuje. Polecam!
______________________________

7 / 10
Marion