Orbit Constructions – Androneda

Orbit Constructions - Androneda
  DEMON TEA RECORDINGS
  Orbit Constructions
  Androneda
  2008

   1. Eye Of Vecna
   2. Quest For The Holy Snail
   3. Abandoned Tomb
   4. Hypernova
   5. Bridge Under Construction
   6. Church Of Emeralds
   7. Thirteen Kings
   8. Lost Spider

______________________________

Gwiezdni Wędrownicy – osiem fantastycznych postaci dzielących swoje obowiązki w ogromnym uniwersum, stworzone przez Luna Orbit na początku roku 2008. To oni na pokładzie Enterprise zabierają nas w niesamowitą przygodę.

Po zakończeniu III wojny światowej ludzkość rozkwita. Z Ziemi znikają choroby, bieda, rasizm, konflikty, agresja. Część inteligentnych ras naszej galaktyki stwarza Zjednoczoną Federację Planet – międzygatunkową unię, której celem jest pokojowe współistnienie oraz eksploracja galaktyki. Pod dowództwem Orbit Constructions zostajemy zabrani na pokład Enterprise. Pierwszy oficer to ja, a do postaci pierwszoplanowych należą ponadto: android VECNA pełniący rolę doradcy i okrętowego psychologa, to on dzięki swej inteligencji i opanowaniu zażegnuje wszystkie pokładowe spory; kolejna osoba to HOLY SNAIL posiadająca dar odczuwania stanów psychicznych innych istot oraz umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia z ich perspektywy na rzeczywistość. Niewidomy inżynier, mechanik, ze względu na swoją ogromną posturę i opanowanie, jakie prezentuje, nazywany jest przez wszystkich TOMB. HYPERNOVA to najbardziej pożądana postać w całej Galaktycznej Flocie, jako jedyna zna język międzygalaktyczny. Oficer taktyczny BRIDGE to pokładowy spec nie tylko od taktyki, ale od wszelakich unowocześnień okrętowych. Skład uzupełniają dodatkowo: lekarz pokładowy EMERALD, który wielokrotnie ratował życie każdemu z załogi oraz jego syn nazywany przez wszystkich SPIDER, ze względu na niespotykane umiejętności fizyczne.

Wędrówka międzygalaktyczna zaczyna i kończy się spotkaniem z wszechpotężnym, który dysponując nieograniczoną mocą, bawi się załogą Enterprise. Podróż w mroczne otchłanie, światy zamieszkiwane przez obcych, klimat emanujący piekielną energią – tym wszystkim raczy nas osoba wszechpotężnego.

Po przesłuchaniu nie jednego albumu z serii „psychill” po tym albumie spodziewałem się sporej ilości motywów psytrance’owych, głęboko „plumkającego” beat’u i elektronicznych sampli rodem z filmów sci – fi. Na szczęści tego nie spotkałem, a album zaskoczył mnie na tyle, że pewnie nie raz zagości jeszcze w mojej głowie. „It’s like you’ve been in a spaceship kind of music !”
______________________________

8 / 10
Tofik