Magowie Psychodelicznej Nuty

[ MPN – Rzeszów ] English / Polish version

Magowie Psychodelicznej Nuty
  WHERE: Rzeszów
  WHAT: czarodzieje
  ALBUM: no jaki?
  PARTY: hallucinations
  LIKE: psychedelic
  DISLIKE:
  PRIVATELY: też czarodzieje
  CONTACT:
  E-mail

______________________________
Magowie Psychodelicznej Nuty to ekipa, która została powołana do życia najprawdopodobniej w 2004 roku, choć jej członkowie muzyką interesowali się już wcześniej. Magowie pochodzą z Rzeszowa i to właśnie tam stawiali swoje pierwsze kroki w świecie psychedelic. Opanowując rzeszowskie kluby i przenosząc szalejącą w nich publikę w świat powykręcanych, fraktalnych wręcz dźwięków, a także dzięki unikatowej, magicznej atmosferze, która towarzyszy ich występom, zyskują sobie miano czarodziei. Ich imprezy to niewątpliwie fuzja psychedelicznych dźwięków i brzmień, do których to magowie z Rzeszowa zdążyli już przyzwyczaić publikę, którą w tym czasie zdołali sobie pozyskać. Na uwagę zasługuje fakt, że ich imprezy charakteryzują się niesamowitymi dekoracjami UV (konstrukcje 3D, backdrop’y), za które odpowiedzialna jest na stałe współpracująca z Czarodziejami ekipa UV Art Deko Team, na czele której stoi Arti. Całość, czyli muzyka, dekoracje i specyficzna atmosfera panująca na ich imprezach to naprawdę nie lada gratka nawet dla najbardziej wybrednych fanów muzyki psychodelicznej.

Skład Magów zasilają:

Pitt
Jego sety charakteryzują delikatne, ale raczej głębokie produkcje ocierające się o progressive rodem z mroźnej Skandynawii. To dość oryginalna postać na naszej niezależnej scenie muzycznej, to przede wszystkim zwolennik ambitnych, elektronicznych brzmień. Zawsze stara się o jak najbardziej klimatyczną jakość serwowanych przez siebie setów, które tworzą swoistego rodzaju historię – wszystko ma swoje określone miejsce „w szeregu”.

Dominorr
Przez wielu uznawany jest za niezwykle utalentowanego dj’a, który potrafi porwać słuchacza w niezwykłą, muzyczną podróż. Sety Dominorr’a to zwykle wielowątkowe wydarzenie przedstawione przy użyciu dużej dawki energii i hipnotycznych dźwięków. To wyszukana selekcja, w której nowoczesne dźwięki zazębiają się z klasykami gatunku. Duży wpływ na jego sceniczną postawę mają prekursorzy muzyki zza naszej wschodniej granicy.

Yaos
Jak na Maga przystało, swoimi powykręcanymi setami potrafi naprawdę zaczarować publikę. Jego sety to pełne spektrum muzyczne, które swój początek bierze w delikatnych chillout’owych produkcjach poprzez mocniejsze, bardziej agresywne brzmienia (psytrance, full on), na mocnych psychodelikach skończywszy. Jednocześnie jego sety posiadają swoje charakterystyczne brzmienie, które stało się znakiem rozpoznawczym Yaos’a. Muzyka, jaką prezentuje podczas imprez, jest przepełniona masywnym bass’em, podnoszącą i napędzającą energią oraz charakterystyczną dla Czarodziei atmosferą i nutką tajemniczości.
______________________________