Interviews

English / Polish version

Miktek Miktek
[ 21.03.2014 ]

Miktek, czyli Mihalis Aikaterinis, Grek pochodzący z Mityleny (na wyspie Lesbos), miasta starogreckich poetów – Safony i Alkajosa, to kolejny narybek wytwórni Ultimae Records. Artysta tworzący muzykę z pogranicza ambientu, downtempo i IDM, ma na swoim koncie kilka wydanych pozycji – jego pierwszy album, ANISOTROPY ujrzał światło dzienne w 2011 roku dzięki argentyńskiemu netlabelowi, Abstrakt Reflections.
Solar Fields Solar Fields
[ 23.10.2012 ]

Solar Fields to prawdziwy czarodziej dźwięku. Podobnie jak witraż składający się z wielu pojedynczych, różniących się od siebie kolorowych części ostatecznie tworzy jedno wspólne dzieło, tak samo z pozoru różniące się od siebie albumy, kompilacje projektu Solar Fields, dają niezwykle piękną całość, której warto poświęcić uwagę. Szwed z niezwykłą precyzją i inteligencją tworzy z poszczególnych dźwięków barwne pejzaże muzyczne, wyłaniające się powoli zza mgły, która ma za zadanie owiać tajemnicą to, co chce nam przekazać artysta.
AstroPilot AstroPilot
[ 10.02.2012 ]

Pochodzący z Syberii, Dmitry Red’ko od wielu lat eksperymentuje z dźwiękami i niesłychane jest to, że ten dwudziestoparolatek, tworzący muzykę z gatunku psychedelic trance, psychill, downtempo oraz ambient, ma na swoim koncie już kilka produkcji, które zrobiły furorę wśród wielbicieli dźwięków i psychedelicznej estetyki, wokół której oscyluje.
Zero Cult Zero Cult
[ 25.04.2010 ]

Pochodzący z Izraela, Emil Ilyayev powołał do istnienia projekt Zero Cult w 2003 roku. Od tego czasu wkładał wiele wysiłku, żeby stworzyć niepowtarzalny i wyrazisty styl, który od pierwszych sekund byłby kojarzony tylko i wyłącznie z jego brzmieniem. Muzykę projektu Zero Cult w skrócie można zaklasyfikować jako mieszankę downtempo, ambientu, a także elementów progresywnych.
Aes Dana Aes Dana
[ 15.01.2010 ]

Aes Dana to solowy projekt, za którym stoi chyba jedna z najbardziej wyrazistych postaci w świecie muzyki psybient – Vincent Villuis. Z pochodzenia Francuz, muzyk z zamiłowania. Nie będzie przesadą, jeżeli napiszemy, że to właśnie dzięki jego produkcjom, jak i albumom wypuszczonym spod skrzydeł jego wytwórni, muzyka ta przybrała zupełnie nowy bieg, a on sam nadał jej zupełnie innego znaczenia. Aes Dana, czyli Vincent Villuis, kompozytor i realizator dźwięku, dj i współwłaściciel francuskiego labelu Ultimae Records.
Asura Asura
[ 10.01.2010 ]

Asura to jeden z koronnych projektów na scenie psychill/psybient. Chyba każdy z wydanych albumów okazał się być nie tylko doskonały, ale przede wszystkim Charles zdołał wyrobić sobie światową markę, kojarzoną z muzyką downtempo’wą z najwyższej półki. Charakterystyczne dźwięki, jakie towarzyszą każdemu albumowi, są rozpoznawalne od razu i stały się wręcz etykietą projektu.
James Murray James Murray
[ 17.11.2009 ]

Pochodzący z Wysp królowej Elżbiety muzyk, producent i kompozytor, doceniony głównie za swój debiutancki album, który ujrzał światło dzienne w 2008 roku za sprawą francuskiej wytwórni Ultimae Records. Jego kompozycje to szeroko pojęty ambient, w którym pierwsze skrzypce niewątpliwie odgrywają charakterystyczne dla niego melodie, których to James jest prawdziwym wirtuozem.
I Awake I Awake
[ 03.11.2009 ]

Thomas Huttenlocher to producent i kompozytor muzyki ambient oraz downtempo z Sztokholmu, tworzący pod pseudonimem artystycznym I Awake. Pod tym pseudonimem Thomas tworzy od kilku lat pod szyldem znakomitej Ultimae Records i wnosi do niej powiew świeżości, nowych pomysłów oraz znajomego klimatu, do którego „królowa wytwórni” chillout’owych zdążyła nas już przyzwyczaić.
Mystical Sun Mystical Sun
[ 15.06.2009 ]

Mystical Sun to tak naprawdę jednoosobowy projekt zasilany przez Richard’a Plom’a. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął ponad dwadzieścia lat temu i mimo że wtedy nie miał jeszcze dokładnie sprecyzowanego gustu muzycznego, jednak już wtedy wiedział, że to muzyka elektroniczna będzie tą, której chce się poświęcić. Ciężka praca zaowocowała tym, że jego utwory znalazły miejsce na składankach wydanych przez Moonsun Records, Interchill Records, czy nawet Ultimae Records.
Carbon Based Lifeforms Carbon Based Lifeforms
[ 24.05.2009 ]

Carbon Based Lifeforms to na pewno jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji w świecie psybient. Ktokolwiek otarł się w swoim życiu o tą właśnie muzykę, bez wątpienia musiał usłyszeć również o wspomnianym wcześniej szwedzkim duecie. Ich albumy to najlepiej sprzedające się pozycje francuskiej królowej – Ultimae Records. Daniel i Johannsen zgodzili się udzielić nam wywiadu, którego treść prezentujemy na łamach naszej strony.
Side Liner Side Liner
[ 28.01.2009 ]

Całkiem niedawno nawiązaliśmy kontakt z Nick’iem Miamis’em, chyba jednak bardziej znanym wszystkim jako Side Liner. Bez wątpienia to jeden z bardziej utalentowanych producentów nowego pokolenia. Nick jest również właścicielem i założycielem wytwórni Cosmicleaf Records. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z jego sylwetką oraz przeczytania wywiadu, którego nam udzielił.