DeSpool

[ Aspect of Valor ] English / Polish version

DeSpool
  WHERE: Warszawa
  WHAT: dj, grafik
  ALBUM: za dużo ich
  PARTY: jeszcze więcej
  LIKE: np. piwko
  DISLIKE:
  PRIVATELY: Karol
  CONTACT:
  Mystic Arts Event
  Hallabanaha
  Myspace
  E-mail

______________________________
DeSpool to tak naprawdę Karol Wiszniewski. Zamieszkały w Warszawie dj i grafik komputerowy jest chyba jedną z najdłużej przebywających postaci na scenie psychedelic w Polsce. Jest on również jednym ze współorganizatorów pierwszych psy imprez w naszym kraju. Zaczynał w latach 90tych ubiegłego wieku wraz z powstawaniem najbardziej znanych, warszawskich kolektywów takich, jak: Hallabanaha, Aspect of Valor, V.Illusion czy obecnie MAE.
DeSpool grywał już chyba wszędzie. Jego sety to niewątpliwie fuzja psychedelicznych dźwięków i brzmień. Podczas grania stara się prezentować muzykę z dużą dawką emocji, łącząc gatunki, począwszy od progressive, poprzez full on, a na goa skończywszy. Stara się trafiać do bardziej wysublimowanych odbiorców – ludzi, którzy podczas tańca wsłuchują się w historię opowiadaną w jego secie. Proponuje im produkcje najbardziej znanych, jak i tych alternatywnych wytwórni.
Nie sposób nie wspomnieć także o innym artystycznym dorobku Karola, bowiem najbardziej (oprócz fachu dj’skiego) znany jest ze swoich graficznych umiejętności. Kto miał okazję widzieć już jakąś ulotkę jego autorstwa, na pewno wie, o czym mowa; a temu, kto nie miał tej sposobności, polecamy nadrobienie strat z całą odpowiedzialnością.
______________________________