Koan – Red Path

English / Polish version

Koan - Red Path
  KOAN SELF-RELEASED
  Koan
  Red Path
  2013

   1. Seven Star Brother
   2. Totem
   3. Mitakuye Oyasin

______________________________

Czy rosyjski duet – Daniel Roeth i William Grey trzeba komukolwiek przedstawiać? Sądzę, że każdy słuchacz psychodelicznej wersji chilloutu uzna to za zbędny czynnik, a temu, kto styka się z tymi nazwiskami po raz pierwszy, polecam zapoznać się z wcześniejszymi recenzjami formacji Koan, które już od dłuższego czasu znajdują się w naszym dziale reviews. Tym razem moskiewski duet bez zbędnych, wcześniejszych zapowiedzi daje nam EP’kę o wdzięcznej nazwie RED PATH, którą możemy darmowo pobrać z profilu „bandcamp” wspomnianej grupy.

Przyznam szczerze, że styl prezentowany przez ten duet zawsze wywierał na mnie pozytywne wrażenie i mimo że spora część ich utworów oparta jest na podobnych schematach, to każdy z nich za każdym razem smakuje inaczej. Śmiało można powiedzieć, że zawsze jest lepiej, a już na pewno niepowtarzalnie i charakterystycznie. To, z czym Koan kojarzy mi się najbardziej, to słodkie, ale okiełznane dobrą aranżacją dźwięki, lekka nutka dalekowschodniego klimatów i przede wszystkim – niesamowita, pozytywna energia płynąca z każdego kolejnego zasłyszanego dźwięku (mimo wszechobecnej, charakterystycznej prostoty). Może ich produkcje nie wyrywają z fotela, nie popychają naszych zmęczonych nóg do stanu radosnego hulania po parkiecie, ale na pewno pozytywnie nastrajają i przynoszą sporą dozę odprężenia. EP’ka RED PATH nie przynosi żadnej innowacyjności, bo po raz kolejny Daniel i William próbują oczarować nas sztandarowymi utworami, przepełnionymi słodką linią melodyczną, hipnotycznymi zadumaniami i błogim stanem konkretnego rozleniwienia. Niby to wszystko oklepane, ale na pewno wykreowane z gracją i konkretnym zamiarem – z zamiarem wzbudzenia w słuchaczach uśmiechu i zadowolenia, które pewnie każdemu z nas przyda się chociażby w małej dawce.

Każdy, kto chce choć na chwilę osłodzić sobie uszy, powinien jak najszybciej odwiedzić profil „koantunes” i kliknąć „download”. Myślę, że warto!
______________________________

6.5 / 10
Tofik