Neogen

[ Spiral Active Project ] English / Polish version

Neogen
  WHERE: Wrocław
  WHAT: dj, UV deco
  ALBUM: wciąż szukam
  PARTY: Krzysztofory, Ozory i inne
  LIKE: parmezan
  DISLIKE: salceson
  PRIVATELY: projektuję
  CONTACT:
  E-mail

______________________________
Pierwsza fascynacja muzyką rozkwitła, gdy jako dzieciak usłyszał Jarre’a. Elektroniczne dzwięki były czymś innym od wszystkiego wokół, pobudzały wyobraźnię…
Przygoda z psychedelic/goa trance zaczęła się z kolei gdzieś w 1996 od kultowej audycji TMM.FM i pewnej niepodpisanej kasety, którą podrzuciła mu przyjaciółka (po latach okazało się, że była to legendarna BLUE COMPILATION z TIP Records, słowem – klasyk). Potem trudno było mu już uciec od tych klimatów.
W 2002 roku razem z Amnesią i Dr B. zorganizowali pierwsze imprezy jako projekt Spiral Active we wrocławskim klubie Wagon. Do kolektywu dołączył też Tretek. „Spirala” rozkręcała się i pojawiała w różnych miastach oraz na festiwalu Moondalla. Do najbardziej udanych wydarzeń Spiral Active Project zalicza krakowską serię imprez (Goahead w Absurdzie i Tranceform w Krzysztoforach).
Błażej tworzył też oprawę wizualną w projekcie Spiral Active, na którą składały się jego fluoro-obrazy i instalacje.
Neogen delektuje się wolniejszą, „zdubowaną” psychedelią z głębokimi, analogowymi brzmieniami, nasyconą mistyką Orientu i to stara się ująć w setach, ale nie stroni również od eksperymentów.
Z zamiłowania do klasyki gatunku, czy wręcz oldschool’u lubi dodać nieco goa na koniec imprezy.
______________________________