Auma – Fables

English / Polish version

Auma - Fables
  ENIG’MATIK RECORDS
  Auma
  Fables
  2013

   1. Detox
   2. Float
   3. Here and Now (with The Wednesday Experiment)
   4. Second Guessing
   5. Blue Skin Reflect (Griff’s refracted mix)

______________________________

Auma oraz album FABLES, czyli ktrótko mówiąc, spotkanie numer dwa z australijskim twórcą, a dokładnie z Lukiem Peart, artystą posiadającym jedną bardzo charakterystyczną cechę – potrafi łączyć przeróżne style muzyczne w jedną spójną całość. Całość, która nie zawsze może wpadać w ucho, całość łączoną czasami w dość ekwilibrystyczny sposób, całość mającą w sobie głębszy przekaz. Luke’owi nie można zarzucić chęci i umiejętności, ale jego poprzednie dokonania, które mogliśmy usłyszeć w 2011 roku (INTERACTING: PROCESSING), wypadły dość średnio. Dwa lata od wydania pierwszego albumu, Auma ponownie daje znać o sobie za sprawą EP’ki FABLES, wydanej przez Enig’matik Records.

FABLES to EP’ka składająca się z pięciu utworów, utrzymana przede wszystkim w klimacie downtempo, ale tak, jak w przypadku poprzedniego albumu, tak i tutaj mamy do czynienia z wieloma odmianami muzyki reprezentującej spokojniejsze brzmienie. To, co wyróżnia EP’kę FABLES od poprzedniczki, to fakt, że autor bardziej sprecyzował swój styl w stosunku do konkretnego utworu. W kawałkach nie ma już mieszaniny międzygatunkowej, która była wszechobecna w utworach wychodzących spod ręki Aumy. FABLES to utrzymana w glitch’owo–downtempo’wym klimacie przechadzka po świdrujących, bełkoczących i stukających dźwiękach – dźwiękach ostrych momentami, odbijających się niczym echo. Do całości możemy dodać pojawiające się od czasu do czasu wokale, które nadają poszczególnym utworom trochę IDM’owego stylu.

FABLES to EP’ka, która, krótko mówiąc, nie powala, nie zachwyca i szybko przemija. Może powoduje to fakt, że glitch i IDM nie są gatunkami, za którymi przepadam, ale też śmiało mogę stwierdzić, że nie jest to glitch i IDM z górnej półki, co więcej – ich miejsca szukałbym raczej na dolnych półkach.
______________________________

3 / 10
Tofik